Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Anlaşmalı Boşanma Ücreti 2020 | AİLE – VELAYET – BOŞANMA HUKUKU

Anlaşmalı Boşanma Ücreti 2020 | AİLE – VELAYET – BOŞANMA HUKUKU 02.12.19

Türk Medeni Kanunu kapsamındaki düzenlemelere tabi olan boşanma hukuku kendi içinde çekişmeli boşanma ve anlaşmalı boşanma olarak ikiye ayrılmaktadır. Sizler için kaleme aldığımız bu makalemizde Anlaşmalı Boşanma Ücreti 2020 tarifesini inceleyeceğiz. Yapacağımız bu inceleme 2020 Yılı Anlaşmalı Boşanma Ücret araştırmaları doğrultusunda olacaktır.

Anlaşmalı Boşanma Davası Açma Ücreti 2020

Anlaşmalı boşanma davası mahkemedeki ilerleyiş açısından çekişmeli boşanma davasına benzemektedir. Çekişmeli boşanmalarda velayeti nafaka, tazminat gibi konular tahkikat aşaması sonrasında mahkemenin görüldüğü hakim tarafından karar bağlanır. Anlaşmalı boşanma davaları da aile mahkemelerinde görülmektedir. Bu başlık altında aile mahkemesinde görülecek olan Anlaşmalı Boşanma Davası Açma Ücreti 2020 konusunu ele alacağız.

Mahkemeye sunulacak olan dava dilekçesinin ek’inde tarafların kendi aralarında anlaştıkları ve mutabakata erdikleri konuları içeren bir anlaşmalı boşanma protokolü bulunur. Anlaşmalı boşanmanın sağlanabilmesi için eşler, velayet konusunda, tazminat ve nafaka konularında önceden anlaşmış olmaları gerekir. Mahkemede bu anlaşma doğrultusunda kamu düzenine aykırılık olmadığı sürece, eşlerin boşanmalarına karar verir.

Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatlık Ücreti 2020

Avukatlık vekalet ücreti mahkeme tarafından dava sonunda hükmedilen miktardır. Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatlık Ücreti 2020 tarifesi de bu yıl için belirlenmiştir. Belirlenen ücretin miktarına avukatlık asgari ücret tarifesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ücretleri 2020

Her yıl olduğu gibi bu yıl sonunda da Türkiye Barolar Birliği avukatlık asgari ücret tarifesini yayınlamıştır. Yayınlanan ücret içerisinde Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ücretleri 2020 miktarı da bulunmaktadır. Bu ücret tarifesi aile mahkemesinde görülecek davalar kısmındadır.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara Ücretleri

Barolar her yıl kendi üyeleri için avukatlık asgari ücret tarifesini içeren bir liste hazırlarlar. Ankara Barosu da Anlaşmalı Boşanma Avukatı Ankara Ücretleri hakkında 2019 yılı sonuna doğru hazırlıklar yapmıştır. Yine aynı şekilde belirlenen ücret kıstası avukatlık asgari ücret tarifesidir. Bu tarife Ankara’da görev yapmakta olan Ankara Avukat Ofisi ve Ankara Hukuk Bürosü için geçerlidir.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı Şanlıurfa Ücreti

Şanlıurfa Barosuna kayıtlı olan ve Şanlıurfa da görev yapmakta olan avukatlar için geçerli olacak olan Anlaşmalı Boşanma Avukatı Şanlıurfa Ücreti belirlenmiştir. Şanlıurfa Avukat Ofisi ve Şanlıurfa Hukuk Bürosu olarak belirtilen ücretler dikkate alınır.

Anlaşmalı Boşanma Protokolü 2020

Boşanmak isteyen eşler en iyi boşanma avukatı aracılığıyla hazırladıkları anlaşmalı boşanma protokolüyle aile mahkemesine boşanmak istediklerini bildirirler. Hazırlanan Anlaşmalı Boşanma Protokolü 2020 bir sözleşme niteliğindedir ve taraflar kendi aralarında anlaştıkları konuları mahkeme huzurunda karara bağlanmasını talep ederler.

Anlaşmalı Boşanma Şartları 2020

Eşeler arasındaki evliliğin anlaşmalı olarak sonlandırılması için eşlerin en az 1 yıl evli olmaları gerekmektedir. Ancak bir yıldan az süren evlilikler içinde anlaşmalı boşanma yöntemi pratikte uygulanmaktadır. Taraflar arasındaki boşanma öncelikle çekişmeli olarak açılır akabinde anlaşmalı boşanmaya çevrilir. Bu yöntemle 1 yıllık şart aşılmış olmaktadır. Anlaşmalı Boşanma Şartları 2020 ek’olarak taraflar arasından imzalanan anlaşmalı boşanma protokolü vardır. Anlaşmalı boşanmada eşlerin duruşmaya katılmaları zorunludur. Bu şartlar sağlandıktan sonra eşlerin son 6 ayda ikamet ettikleri yer aile mahkemesinde boşanma davası açılır.

Aile Hukuku Kapsamında Anlaşmalı Boşanma Davası Avukatlık Ücretleri ve Yargılama Giderleri İle İlgili Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

AGÂH Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Paylaşmak Güzeldir.


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

whatsapp
ara