Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Ceza Davası Avukatlık Ücreti 2020 | AGÂH Hukuk | CEZA HUKUKU

Ceza Davası Avukatlık Ücreti 2020 | AGÂH Hukuk | CEZA HUKUKU 25.11.19

Türkiye Barolar Birliğinin 2019 yılı için belirlemiş olduğu avukatlık asgari ücret tarifesi 2019 yılında uygulandı. 2020 yılı içinde her yıl olduğu gibi bu yıl sonu da uygulanacak olan avukatlık ücretlerini yayınladı. Buna göre kaleme alacağımız bu makalemizde Ceza Davası Avukatlık Ücreti 2020 kapsamında olan ücret tarifesini inceleyeceğiz. Aşağıda belirtilen ücretler 2020 Yılı Ceza Davası Avukatlık Ücreti olarak da belirlenmektedir.

Ceza Davaları Ücretleri 2020 Yılı

Kamu hukuku kapsamında olan ceza hukuku yargılamaları mahiyeti gereği önem arz etmektedir. Çünkü ceza davalarında hakimin vereceği karar kişinin mevcut durumunu etkilediği gibi gelecekteki hayatını da etkilemektedir. Bu davalar neticesinde kişi hürriyetinden yoksun kalmakta ve maddi manevi zarara uğramaktadır. Meydana gelen zararın en aza indirgenmesi için suç işleyen veya suça sürüklenen şahıslar en iyi ceza avukatından hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti almak istemektedirler. Dolayısıyla avukatlık hizmeti almak isteyen kişiler için Ceza Davaları Ücretleri 2020 Yılı tarifesi belirlenmiştir. Bu belirleme baroların üst kuruluşu olan TBB tarafından yapılmaktadır. Buna göre 2019 yılı sonu itibariyle 2020 Yılı Ceza Davası Ücretleri resmi olarak yayınlanmıştır.

Ceza Avukatı Ücreti 2020

Devlet tarafından belirlenen cezalarda temel hedef ıslah ediciliktir. Suç işleyen kişilerin toplumdan koparılması ve uzaklaştırılmasından öte topluma kazandırılması gerekmektedir. Zaten bu sebeple mahkemece verilen cezanın infazında, sona doğru kişiye denetimli serbestlik uygulanmaktadır. Her ne sebeple olursa olsun ceza davalarında yargılanan kişi madden ve manen yıpranmakta ve belirli sıkıntılar yaşamaktadır. Bu sıkıntıyı yaşayan kişiler, hukuki açıdan eksikliklerin tamamlanması ve yargılamanın adil bir şekilde ilerlemesi için avukata ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaca cevap verecek olan avukatların ücretleri, Ceza Avukatı Ücreti 2020 olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda Şanlıurfa, Ankara ve İstanbul’da görev alacak avukatlarda davaları bu tarife üzerinden belirlemektedirler.

Ağır Ceza Avukatı Ücreti 2020

Ağır ceza mahkemesinde görülecek olan davalar Ceza Muhakemeleri Kanununda belirlenmiştir. Bu tür davalara bakan avukatların ücreti Ağır Ceza Avukatı Ücreti 2020 olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda olan davalarda avukatlık asgari ücretine göre belirlenmektedir. 2020 yılında Şanlıurfa, Ankara veya İstanbul Ağır Ceza Mahkemelerinde kovuşturma aşamasına geçmiş ceza davaları için 2020 Yılı Ağır Ceza Avukatlık Ücretleri geçerlidir.

Ceza Hukuku Kapsamında Ceza Davası Ücretleri ve Yargılama Giderleri İle İlgili Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

AGÂH Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Paylaşmak Güzeldir.


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

whatsapp
ara