Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Doğru Arabulucuyu Bulmak | AGÂH Hukuk

Doğru Arabulucuyu Bulmak | AGÂH Hukuk 02.11.18

DOĞRU ARABULUCUYU BULMAK

Dünya genelinde istatistikler oldukça kesin biçimde kanıtlanmıştır ki, tarafların çıkmaza girdiği durumlar da dahil olmak üzere, arabuluculuğun tarafları bir anlaşmaya ulaştırma ihtimali en az %80’dir.

Arabuluculuk yalnız karşılıklı rızaya dayanmaz, aynı zamanda da esnektir; bu nedenle, süreci siz tarafların gereksinimlerine göre şekillendirmek mümkündür.

Biz Arabulucular, bir uyuşmazlığın esasını yargılama yetkisine sahip değiliz, hakim ya da hakem değiliz. Bizlerin rolü tarafların sorunlarının kökenine inerek , anlaşmaya ulaşmalarına yardım etmektir. Agah Hukuk Danışmanlık ve Arabuluculuk olarak bizler etkin ve başarılı kadromuz ile sizlere bu hizmeti en başarılı ve profesyonel bir şekilde vereceğimizden emin olmakla beraber bu yolda sizlerle başarıya ulaşacağımızı sizlerin de bilmesini istemekteyiz.

Arabuluculuk , temsilcilerin kendi müvekkillerine, bir arabulucu yardımıyla daha hızlı, daha ucuz ve/veya daha iyi sonuçlar elde etmelerini sağlayacak eşsiz sorun çözme fırsatları sunar. Biz temsilciler müvekkillerimizin mahkemede veya tahkimde elde edilemeyebilecek sonuçları elde etmenize yardımcı olmak için varız.

Tarafların bilinçli ve yeterli bilgiye dayalı onayı ile anlaşmaya ulaşılması, tüm tarafların anlaşmanın koşullarını anlamasını sağlayacak tüm önlemleri almak arabulucuların görevidir. Süreci adil bir şekilde gerçekleştirmek Agah hukuk olarak bizlerin görevidir.

Taraflara karşı tarafsız davranarak ve tarafsız görünmeye çalışarak, arabuluculuk süreci bakımından taraflara eşit bir biçimde hizmet vermeyi taahhüt etmekteyiz.

 

ARABULUCULARA İLİŞKİN AVRUPA ETİK KURALARI

Söz konusu etik kurallara uyma, meslekleri düzenleyen ulusal mevzuat veya kurallara halel getirmeksizin yapılmalıdır.

 • YETKİNLİK, ATAMA VE ÜCRETLERİ, HİZMETLERİNİN TANITILMASI

 • BAĞIMSIZLIK VE TARAFSIZLIK

 • ADİL SÜREÇ

 • ANLAŞMA

 • GİZLİLİK

Agâh Hukuk Bürosu olarak ilgili kurallara uyarak müvekkillerimizin bu hizmetten en üst düzeyde yararlanmasını ve uyuşmazlıkların başarılı bir şekilde çözümlenerek sorunlarınızı ortadan kaldırmayı hedeflemekteyiz.

Arabuluculukta etkili taraf vekilliği bizim için önem arz etmektedir. Çünkü arabuluculuk güçlüdür, dava sürecinin başaramadığı köklü görüş değişikliklerinin gerçekleşmesini kolaylaştırmaktadır. Bunun farkında olan Agah hukuk siz müvekkillerimiz için en iyisi olana dek çalışmaya devam edecektir.

Avukat Nida Kuttaş ‘ın Kaleminden.

Paylaşmak Güzeldir.
 • 3
  Shares


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

  whatsapp
  ara