Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

En İyi Boşanma Avukatı | AİLE – VELAYET – BOŞANMA HUKUKU

En İyi Boşanma Avukatı | AİLE – VELAYET – BOŞANMA HUKUKU 01.08.19

En İyi Boşanma Avukatı

Hukuk alemine çok geniş bir perspektifte bakmak gerekir. İçinde kendine özgü kendine has alanlar vardır. Bu alanlar özel ihtisaslaşma ve özel ilgi gerektiren alanlardır. Boşanma hukuku da bu alanlardan biridir. Aile hukukunun en geniş en kapsamlı alanını boşanma hukukudur. Boşanmak isteyen kadının veya boşanmak isteyen kocanın boşanma hukuku kapsamında en büyük yardımcısı boşanma avukatıdır. Dolayısıyla boşanma davalarına bakan boşanma avukatı arandığında en iyi boşanma avukatı aranır. Çünkü, Kişiler yaptıracakları veya takip ettirecekleri bir işte her zaman en iyisini ararlar.

Boşanma davaları kendi içinde anlaşmalı boşanma ve çekişmeli boşanma diye ikiye ayrılır. Anlaşmalı boşanma tarafların her konu üzerinde uzlaşı sağlamalarıyla hazırlanan anlaşmalı boşanma protokolü çerçevesinde çok kısa bir sürede boşanmaları dır. Anlaşmalı boşanma protokolünün en iyi boşanma avukatı vasıtasıyla hazırlanmasında fayda vardır. Çünkü taraflar hazırlanan protokolün içeriğine göre boşanırlar. Akabinde taraflara yüklenen hak ve yükümlülüklerde bu protokole göre şekillenir. Boşanmak isteyen kadının hakları ve boşanmak isteyen erkeğin hakları en iyi boşanma avukatından alacakları hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmetiyle eksiksiz bir şekilde belirlenmelidir. Çünkü, taraflara yüklenecek hak ve yükümlülükler, nafaka, velayet, mal paylaşımı, tazminat vb. hususların ayrıntılı ve eksiksiz bir şekilde düzenlenmesi gerekir.

Boşanma davalarının diğer bir türü de çekişmeli boşanmadır. Çekişmeli boşanmada tarafların uzlaşamaması sebebiyle, boşanmak isteyen eşlerin kendi aralarında anlaşamadıklarından dolayı aile mahkemelerinde, hakim tarafından mahkeme kararı ile boşanmaları dır. Boşanmak isteyen eşler, aile mahkemesinde görülecek olan boşanma davasında en iyi boşanma avukatı vasıtasıyla temsil edilirler. Çekişmeli boşanma davaları uzun süren tahkikatlar ve uzun süren duruşmalar sonrasında sona erer. Tarafların çekişmeli boşanma davalarında en iyi boşanma avukatından hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti almaları faydalarına olacaktır. Çünkü, çekişmeli boşanma davaları hukuki bilgi birikimi ve yeterli dava tecrübesi gerektirir.

Aile Hukuku Kapsamında, Boşanma Davalarında Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Hizmeti Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

AGÂH Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Paylaşmak Güzeldir.


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

    whatsapp
    ara