Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Şanlıurfa Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Şanlıurfa Anlaşmalı Boşanma Avukatı 05.07.19

Boşanma

Günümüzde aile içi sorunlar, huzursuzluklar ve eşler arası uyuşma problemi çok yüksek seviyededir. Eşler kendi aralarında anlaşamamakta bu da beraberinde iletişim kopukluğunu getirmekte, bu durumda boşanmalara sebebiyet vermektedir. Boşanma davalarının artması haliyle, boşanma avukatlarının ve anlaşmalı boşanma avukatlarının sorumluluğunu ve iş yükünü arttırmaktadır.

Boşanma davalarının artmasındaki en temel sebep eşler arasındaki iletişimsizliktir. Boşanmaya sebep olan diğer durumları ise, ekonomik imkansızlıklar, kültürel farklılıklar, farklı yaşam koşullarını, aile içi şiddeti sayabiliriz.

Günümüzde eşler kendi aralarında çok hızlı bir şekilde boşanmaya karar verebilmektedir. Ancak alınan boşanma kararının akabinde ki süreç kararın alınması gibi hızlı bir şekilde ilerlemiyor. Açılan boşanma davalarında taraflar yıpranıyor, yeniden hayat kurma olanakları azalıyor, başta çocuk olmak üzere yakın çevre bu durumdan çok etkileniyor.

Anlaşmalı Boşanma

Yukarıda da değindiğimiz gibi boşanma davaları ne yazık ki ülkemizde çok ağır bir şekilde ilerliyor ve yıllarca taraflar, mahkeme koridorlarında yıpratılıyor. İşte Türk Medeni Kanununda düzenlenen anlaşmalı boşanma, bu sürecin en hızlı bir şekilde işlemesini sağlıyor. Medeni ve eşit bir şekilde boşanmak isteyenler için anlaşmalı boşanma avukatının hukuki desteğiyle en vazgeçilmez yol anlaşmalı boşanmadır.

Eşlerin kendi aralarında anlaşmalı boşanmalarına ilişkin temel şartlar 4271 Sayılı Türk Medeni Kanununda düzenlenmiştir. İlgili kanuna göre eşlerin anlaşmalı boşanmalarına karar verilebilmesi için en az bir yıldır evli olmaları gerekmektedir. Eşlerin, anlaşmalı boşanmaya ilişkin hazırlamış oldukları anlaşmalı boşanma protokolünde anlaşmaya ilişkin tüm hususları içermelidir. Kısacası tarafların boşanmaya ilişkin tüm hususlar üzerine anlaşmış olmaları gerekmektedir. Ayrıca hazırlanan bu protokolün eşler tarafından imzalanmış ve onaylanmış olması gerekir.

Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Aile içinde taraflar boşanmaya karar verdikten sonra genel de birbirleriyle görüşmek istemez ve birbirleriyle karşılaşmak istemezler. Çünkü eşler arasında artık bağlar kopmuş ve boşanma süreci başlamıştır. İşte böyle bir durumda eşler arasındaki iletişim bağını kuracak olan anlaşmalı boşanma avukatıdır.

Makalemizin başında da izah etmeye çalıştığımız gibi boşanma davası süreci bir süre sonra eşleri ve onların aile çevresini yıpratan bir hal alır. Eşler arasındaki oluşacak bu deformasyonu, özel hayatın gizliliği çerçevesinde en aza indirgeyecek olan anlaşmalı boşanma avukatıdır. Medeni bir şekilde en hızlı ve sorunsuz olarak boşanma sürecini yönetecek olan anlaşmalı boşanma avukatıdır.

Anlaşmalı boşanma avukatı, boşanmak isteyen eşlerle birlikte yaptığı müzakereler doğrultusunda anlaşmalı boşanma sözleşmesini hazırlar. Eşler, bu anlaşmalı boşanma sözleşmesinde, varsa çocuğa ilişkin velayet konularında, maddi ve manevi tazminat konularında, nafaka konularında tam olarak mutabakat sağlarlar. Hazırlanan anlaşmalı boşanma protokolünün imzalanması ve onaylanmasıyla birlikte, eşler arasındaki boşanma süreci, anlaşmalı boşanma avukatı tarafından başlatılır. Böylelikle anlaşmalı boşanma avukatı tarafların 7 ila 15 gün arasındaki bir sürede boşanmalarını sağlar.

Şanlıurfa Anlaşmalı Boşanma Avukatı

Ülke genelinde artan boşanma davalarına oranla Şanlıurfa’da da boşanma davalarında bir artış görünmektedir. Şanlıurfa adliyesindeki aile mahkemelerinde uzun süren davalarla karşılaşmak istemeyen eşler, Şanlıurfa anlaşmalı boşanma avukatına müracaat etmektedir. Boşanma davalarında hukuki destek almak için başvuruda bulanan kişileri sürecin işleyişi ve hukuki prosedürleri, Şanlıurfa anlaşmalı boşanma avukatı anlatır.

Eşlerin kendi aralarında uzlaştıkları konular üzerinde, tekrar bir müzakere yapılarak, anlaşmalı boşanma protokolü Şanlıurfa anlaşmalı boşanma avukatı tarafından hazırlanır. Aile mahkemesine başvuru öncesi, anlaşmalı boşanmaya ilişkin şartların var olup olmadığı Şanlıurfa anlaşmalı boşanma avukatı tarafından kontrol edilir.

Şanlıurfa anlaşmalı boşanma avukatı, aile hukukuna en iyi bir şekilde hakim olup, boşanma davaları konusunda tecrübe birikimini taraflara en iyi bir şekilde aktarmalıdır. Çünkü, anlaşmalı boşanmak isteyen eşlerin hukuk danışmanlık ve avukatlık hizmetlerini, Şanlıurfa anlaşmalı boşanma avukatı yapmaktadır. Böyle bir durumda anlaşmalı boşanmada yüklenilen sorumluluk çerçevesinde işlemler yapılmalıdır.

Aile Hukukuna İlişkin Boşanma Davalarından Anlaşmalı Boşanmayla İlgili Daha Detaylı Bilgi Almak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

AGÂH Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Paylaşmak Güzeldir.


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

    whatsapp
    ara