Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Şanlıurfa Avukat Listesi | AGÂH Hukuk | Avukatlık Hizmetlerimiz

Şanlıurfa Avukat Listesi | AGÂH Hukuk | Avukatlık Hizmetlerimiz 01.09.19

Sizler için kaleme aldığımız bu makalemizde avukatlık kanunu uyarınca kamu hizmeti sınıfına dahil olan avukatlık mesleğine ilişkin sıkça sorulan soruları cevaplandırmaya çalıştık. Ayrıca, Şanlıurfa avukat listesi ve Şanlıurfa avukat ücretleri üzerine bir değerlendirmede bulunduk.

Şanlıurfa Avukat Listesi

2019 Eylül yılı itibariyle Şanlıurfa Barosuna kayıtlı avukat sayısı 1700 civarındadır. Şanlıurfa avukat listesi, Şanlıurfa’da avukatlık bürosu veya hukuk bürosu bulunan avukatların listesidir. Şanlıurfa, 2 milyonu aşkın nüfusu ile Türkiye’nin 8. büyükşehridir. Yoğun ve sürekli artış gösteren nüfus oranı çeşitli dava türlerinin var olmasına etki etmektedir. Mahkemelerin iş yükü göz önünde bulundurularak her yıl yeni mahkemeler açılmaktadır. Çünkü; geciken adalet vicdanları rahatsız etmektedir.

Avukatlık kanunu uyarınca kamu hizmeti niteliğinde olan avukatlık mesleğinde, belirli bir alan üzerinde tecrübe ve bilgi birikiminin olmasında fayda vardır. Her uzmanlık alanı kendi içinde çok geniş bir alanı kapsamaktadır. En iyi avukat, kendi uzmanlık alanında ihtisaslaşmış ve yeterli tecrübeye ulaşmıştır.

Avukatlık mesleğinde kanunlar ve teori açısından her ne kadar da uzmanlık ve ihtisaslaşma öngörülmese de, avukatın uzmanlık alanlarına ilişkin örneklerden ilki aile hukuku alanındadır. Aile hukuku alanında, boşanma davalarına bakan avukatlar, nafaka davalarına, velayet davalarına ve tazminat davalarına bakan avukatlar mevcuttur. Yine aynı şekilde diğer bir uzmanlık alanı için idare hukuku kapsamında idari davalara ve vergi davalarına bakan avukatlar vardır.

Şanlıurfa Avukat Ücretleri

Türkiye Barolar Birliği her yıl davaya bakan avukatların alacağı ücrete ilişkin asgari ücret tarifesi yayınlamaktadır. Soruşturma aşamasında veya mahkemelerde açılan davalarda temsil edilen müvekkillerden alınacak ücret her yıl düzenli olarak belirlenmektedir. Şanlıurfa avukat ücretleri de bu tarife kapsamındadır. Yayımlanan tabloda, boşanma davası ücreti, ceza davası, icra davası, tazminat davası ücreti, idare hukuku alanında idari davalarda ve vergi davalarında talep edilecek ücret belirlenmiştir.

Avukatlık büroları ve hukuk büroları, her ilde olduğu gibi Şanlıurfa’da da adliye civarına dağılmış durumdadır. Günümüzde kolay erişilebilirlik ve ulaşım rahatlığı bir kriter olarak belirleyici konuma sahip olmuştur. Kişiler herhangi bir konuda hizmet alacağı yeri a’dan z’ye tahlil etmektedir. Bu sebeple; Hızla gelişen teknolojiye ayak uydurulmalıdır. Hukuk alanında var olan yenilikler sürekli takip edilmelidir.

AGÂH Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk Olarak, Tarafınıza Avukatlık ve Hukuki Danışmanlık Hizmeti Sunmak İçin Bizimle İletişime Geçebilirsiniz.

AGÂH Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Paylaşmak Güzeldir.


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

whatsapp
ara