Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Şanlıurfa Bilişim Avukatı | AGÂH Hukuk

Şanlıurfa Bilişim Avukatı | AGÂH Hukuk 24.07.20

Bilişim avukatı; bilişim sistemlerinin kullanılarak, internet üzerinden işlenen suçlara bakar. Bilişim sistemi içine; sosyal medya ağları, pos cihazları, bilgisayarlar, tabletler, telefon gibi birçok araç girmektedir.

Bu sistemler üzerinden işlenen bilişim suçları için, Şanlıurfa bilişim avukatı hizmetlerimizi profesyonel şekilde alabileceğiniz, Agâh Avukatlık, Hukuk Danışmanlık ve Arabuluculuk ofisimiz ile iletişime geçebilir, soru ve sorunlarınız için, online danışmanlık sistemimizi kullanabilirsiniz.

Bilişim Avukatı Hangi Davaları Yürütür?

Siber suçlar avukatı olarak da adlandırılabilen bilişim suçları avukatı, ceza hukuku içinde yer alan bir tanımlama olmamakla birlikte, avukatların kendini eğiterek, bilişim konusunda uzmanlık yapmış ceza avukatları, bilişim suçlarıyla ilgilenebilir.

Bilişim suçları davalarında;

  • Bilişim sistemine girme
  • Bilişim sistemini engellemek, bozmak, erişimini engellemek, yok etmek ya da değiştirmek,
  • Banka ya da kredi kartlarının kötü niyetli kullanılması
  • Yasak cihaz ya da programların kullanılması
  • İnternet üzerine kişilere hakaret etme ya da tehdit etme, şantaj yollu korkutma
  • İnternet üzerinden insanların kişilik haklarına saldırıda bulunma gibi davalar bulunmaktadır.

Bilişim Avukatları Özel Davalara Bakar mı?

Bilişim avukatları, internet üzerinden; boşanma, tazminat, ticari dava gibi kişilerin özel hayatını ilgilendirebilecek olayları kapsayan özel davalarda, önemli bir yere sahip olmaktadır.

Özellikle boşanma davalarında eşlerin; sosyal medya ağları üzerinden birbirlerine tehdit ya da hakaret içerikli ifadelerde bulunması, bilişim avukatlarının alanına girmektedir. Şanlıurfa bilişim avukatı, tespit ettikleri bu tür ifadeleri, boşanma davasında bir avantaj olarak kullanmaktadır.

Aynı zamanda eşlerin, daha fazla kazanç sağlamak için, eşlerinin fotoğraflarını yayınlamaları, bu yüzden eşin küçük düşmesini sağlaması da yine bilişim alanına girmekte ve bilişim avukatları tarafından dava konusu olmaktadır.

İnternet Üzerinden Haber ya da İçeriklerin Kaldırılması Mümkün mü?

İnternet ortamı, birçok farklı konunun, kamuoyuna açık olduğu bir ortamdır. Böyle bir ortamda kişilerin onurunu zedeleyici, hakaret unsuru içerikli birçok yayın bulunabilir. Böyle bir durumda bilişim avukatları, internet ortamında yayınlanan haber ya da içeriklerin kaldırılması sürecini başlatabilir. Bilişim suçlarında bir avukatla çalışmanın önemi büyüktür. Özellikle kayıtların silinmesi, içeriklerin kaldırılması gibi davalarda yazışmaların doğru ve zamanında yapılması, verilecek cevapların daha resmî olması, bilişim avukatlarının çalışmalarıyla daha da hızlanmaktadır.

Herhangi bir bilişim suçu davasında Şanlıurfa bilişim avukatı hizmetlerinden yararlanmak, farklı hukuki davalarınız için, çözüm odaklı bir süreç için, Agâh Avukatlık, Hukuk Danışmanlık ve Arabuluculuk hizmetlerimizden, profesyonel olarak yararlanabilirsiniz.

 

Paylaşmak Güzeldir.


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

    whatsapp
    ara