Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Şanlıurfa Boşanma Avukatı | AGÂH Hukuk

Şanlıurfa Boşanma Avukatı | AGÂH Hukuk 27.07.20

Boşanma her ne kadar istenmese de aile hukuku içinde bulunan bir olaydır. Agâh Avukatlık, Hukuk Danışmanlık ve Arabuluculuk Şanlıurfa boşanma avukatı ile her türlü aile hukuku davalarınıza, profesyonel şekilde bakılmaktadır.

İster Türk vatandaşı ister yabancı uyruklu olsun, boşanma öncesinde ve sonrasında birçok farklı konular, insanların karşısına çıkmaktadır. Nafaka vermek, velayet davaları, mal rejimi, evlat edinme, çocuk malları, aile malları gibi taraflar arasında protokolün ve uyuşmazlığın giderilmesi için aile hukuku alanında hukuki danışmanlık verilmektedir.

Aile Hukuku’nda Hangi Davalara Bakılır?

Medeni Kanunu’muzda aile hukuku oldukça önemlidir ve ailelerin parçalanması, velayet davaları, mal davaları gibi birçok konu, can sıkıcıdır. Ancak tarafların en iyi şekilde temsil edilmesi ve en az zararla işin nihayetlenmesi için Şanlıurfa boşanma avukatı arayan kişiler, Agâh Avukatlık, Hukuk Danışmanlık ve Arabuluculuk büromuzu arayarak, profesyonel destek alabilirler.

Aile hukuku kapsamında sunduğumuz hizmetler arasında;

  • Boşanma ve soybağı davaları
  • Anlaşmalı boşanma ve protokollerin yürütülmesi
  • Çekişmeli boşanma davalarında maddi ve manevi tazminat
  • Mal varlığı tasfiyeleri
  • Velayet ve nafaka davaları
  • Evlat edinme sonucu oluşabilecek uyuşmazlıkların çözümü
  • Aile içi şiddet ve benzeri durumlarda tedbir alınması davaları
  • Nişanlanmanın sona ermesi durumunda oluşabilecek uyuşmazlıkların çözümü gibi birçok davaya profesyonel ve konusunda uzman ekibimiz hizmet vermektedir.

Çekişmeli Boşanma ve Anlaşmalı Boşanma Arasındaki Fark Nedir?

Türk Medeni Kanunu’nda çekişmeli boşanma, genel ya da özel sebeplere bağlı olarak çiftlerin boşanmaya karar vermelerinin, mahkeme tarafından onaylanarak bitirilmesidir. Eşlerden birinin zina yapması, aile içi şiddet, hayata kastetmek, özel boşanma sebeplerinden sadece birkaç tanesidir.

Anlaşmalı boşanma ise; tarafların her türlü konuda anlaşarak boşanmaya karar vermeleri doğrultusunda gerçekleşen boşanma türüdür. Anlaşmalı boşanmada taraflara birer protokol hazırlanır ve bu protokol doğrultusunda kanuna ve usul kurallarına uyulur. Çocuk varsa çocuk velayeti, tazminat, mal varlığı paylaşımı gibi birçok konuda, taraflar birbirleriyle anlaşır.

Anlaşmalı boşanma davalarında hazırlanan protokolün, tam ve doğru şekilde hazırlanması, tarafların lehine sonuçlanır. Yanlış atılacak bir adım, tarafların yine birbirleriyle çekişme haline düşmesine neden olabilir. Bu yüzden konusunda uzman ve profesyonel destek sunan Şanlıurfa boşanma avukatı için, Agâh Avukatlık, Hukuk Danışmanlık ve Arabuluculuk büromuzu arayarak, uzman avukatlarımızla görüşebilir, danışmanlık hizmeti alabilir ve davanızın profesyonel şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

 

Paylaşmak Güzeldir.


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

whatsapp
ara