Avukatlık & Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk

Şanlıurfa Ceza Avukatı

Şanlıurfa Ceza Avukatı 20.02.19

Ceza Avukatı

Suç ve suçlu kavramı toplumun sosyal yaşantısı, kültürel, ekonomik ve siyasal yapısıyla doğrudan ilgili olduğundan, ceza avukatı toplumu çeşitli yönleriyle görmesi gereken bir sosyolog gibidir. Ceza avukatı, yaşadığı toplumu tanımalı, bilmeli, toplumla adeta iç içe yaşamalıdır. Ceza avukatı toplum içinden çıkan o suçlu bireyi savunurken, onu suça sürükleyen, onu suç işlemeye iten etkenleri bilmelidir.

Ceza avukatı, toplumu suçlu gözüyle analiz ederken aynı zamanda da doğru çözümlemeler yapmalıdır. Çünkü ceza avukatı, hem kişi özgürlüğü açısından hem mağdur hakları açısından toplumun en hassas olduğu sorunlarla uğraşır. Bir ceza avukatı, suçlu ile mağdur arasındaki o ince çizgiyi doğru bir şekilde analiz etmez ise telefi güç sorunlarla karşı karşıya kalabilir.

Ağır Ceza Avukatı

Avukat, yasama organının soyut düzenlemeleri olan kanunları belirli somut davalara uygular. Bir nevi kanunlar ile kanunların uygulandığı insanlar arasında aracı gibidir. Kanun hükümlerinin, suçlu mağdur fark etmez tüm insanlar için doğru bir şekilde uygulanmasına yardımcı olur.

Ülkemizde avukatlık mesleğinde genel olarak bir ayrım söz konusu değildir. Yani bir ceza avukatı veya ağır ceza avukatı, aslında aynı şeyleri ifade eder. Ağır ceza avukatı da ceza avukatı da, suça sürüklenmiş insanları veya suç işleyen insanlar tarafından mağdur edilmiş insanları, yukarıda bahsettiğimiz bu soyut kanun düzenlemelerine uygun bir şekilde savunur.

Ağır ceza avukatı, tutuklu veya tutuksuz yargılanan müvekkiliyle görüşüp olayla ilgili tüm belgeleri gözden geçirerek gerçekleri bulmaya çalışır. Çünkü ağır ceza avukatı, Ceza Muhakemeleri Kanununun temel amacı olan maddi gerçeğe ulaşma ilkesini benimsemiştir. İşte bu doğrultuda ağır ceza avukatı dosyadaki lehe veya aleyhe olan tüm delilleri araştırır. Ağır ceza avukatı, mahkeme öncesi hazırlamış olduğu delilleri, ağır ceza mahkemesi başkanına ve ağır ceza mahkemesi heyetine sunar. Aynı duruşmada da delilleri tanıtır. Hazırladığı delillerle yaşanan olayı ilişkilendirir.

En İyi Ceza Avukatı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi ülkemizde avukatlık mesleğine ilişkin bir ayrım yoktur. En iyi ceza avukatı konu başlığını daha önce ” Savunma Hakkının Temsilcileri Avukatlar ” adlı makalemizde de ele aldık. Açıkçası en iyi ceza avukatı, terimi biraz ülkemize özgü bir kriterdir. neden derseniz, çünkü en iyi ceza avukatı arayışında olmak en iyi ceza avukatını bulacağınız anlamına gelmez.

Aslında en iyi ceza avukatı ülkemizde geçmişten beri süre gelen her şeyin en iyisi bulma gayesinden kaynaklanmaktadır. Haliyle suça sürüklenmiş insanlar veya mağdurlarda ceza davlarında en iyi ceza avukatı arayışındalar.

En İyi Ağır Ceza Avukatı

Makalemizin başında ceza avukatı ve ağır ceza avukatı diye bir ayrımın olmadığına değinmiştik. İşte en iyi ağır ceza avukatı da en iyi ceza avukatı karşılaştırması gibidir. Yanı sözün kısası, aslında en iyi ceza avukatı ne ise en iyi ağır ceza avukatı da odur.

Çünkü en iyi ağır ceza avukatı da ceza davalarında müvekkilini en iyi bir şekilde savunmak ister. En iyi ağır ceza avukatı da müvekkilinin ceza almamasını, mağdur ise eğer, mağduriyetinin en iyi şekilde giderilmesini ister.

En iyi ağır ceza avukatı da ağır ceza mahkemelerinde duruşma öncesi lehe veya aleyhe delil analizi yapar, tanık bulmaya çalışır. En iyi ağır ceza avukatı da duruşma öncesi neler yapabileceğini önceden maddi gerçeği nasıl ortaya çıkarabileceğini düşünür.

Şanlıurfa Ceza Avukatı

Makalemizin özünde, ceza avukatı, ağır ceza avukatı ve en iyi ceza avukatı, en iyi ağır ceza avukatı ayrımını ele aldık. Şanlıurfa ceza avukatı da bu ayrımların başka bir türüdür. Önceki ele aldığımız başlıklar nitelik olarak farklılık iken, Şanlıurfa ceza avukatı ile bölgesel bir ayrımı ele alacağız.

Ceza avukatını ele aldığımızda suç ve suçlu kavramı toplumun sosyal yaşantısı, kültürel, ekonomik ve siyasal yapısıyla doğrudan ilgili olduğuna değindik. Yanı Şanlıurfa ceza avukatı da tamamı ile toplumun sosyal yaşantısı ile ilgilidir. Şanlıurfa’daki ceza davalarında Şanlıurfa ceza avukatı toplumu en iyi bir şekilde analiz ederek başarılı bir sonuca erişir.

Şanlıurfa ceza avukatı, Şanlıurfa’da suça sürüklenen insanları veya suçlular tarafından mağdur edilen insanları ilgilendiren ceza davalarında, Şanlıurfa’nın sosyo-kültürel yapısını göz önünde bulundurmalıdır. Çünkü, Şanlıurfa ceza avukatına göre başarının sırrı toplum analizi olmalıdır.

Şanlıurfa Ağır Ceza Avukatı

Şanlıurfa ağır ceza avukatı, Şanlıurfa ceza avukatı ile aynı görevi ifa eder. Başta da dediğimiz gibi ülkemizde nitelik olarak bir ayrım olmadığı gibi bölgesel bir ayrımda yoktur. Şanlıurfa ağır ceza avukatı da ülkemizin her köşesinde ceza davalarında avukatlık ve hukuki danışmalık hizmeti verebilir.

Şanlıurfa ağır ceza avukatı, Şanlıurfa ağır ceza mahkemelerindeki ceza davalarında suçlu veya mağdur vekilliği yaparak ceza kanunlarının en iyi şekilde uygulanmasına yardımcı olur. Şanlıurfa ağır ceza avukatı, Türk Ceza Kanununda düzenlenen ve ağır ceza mahkemesinde yargılanmayı gerektiren suçlara bakar. Şanlıurfa ağır ceza avukatının görevi bir ceza avukatına göre daha zordur. Çünkü, suç ve suçlu psikolojisi toplumsal yapıyla alakalıdır. Şanlıurfa ağır ceza avukatı da Şanlıurfa’nın toplumsal yaşantısından kaynaklı davalarla karşı karşıya kalmaktadır.

Şanlıurfa da En İyi Ceza Avukatı

Şanlıurfa da en iyi ceza avukatı ile avukatlık mesleğinde hem bölgesel hem nitelik hemde branş olarak ayrım kastedilmektedir. Şanlıurfa da en iyi ceza avukatı genellikle Şanlıurfa’da bulunan ceza mahkemelerinde görülen davalarda aranmaktadır.

Şanlıurfa da en iyi ceza avukatı, Şanlıurfa’da yaşayan veya yer yönünden yetki bakımından Şanlıurfa ağır ceza mahkemeleri ve Şanlıurfa asliye ceza mahkemelerinde görülmekte olan davalarda hizmet vermektedir.

Her yerde olduğu gibi Şanlıurfa’da da herşeyin en iyisi her işin ehli aranmaktadır. Böyle bir durumda Şanlıurfa da en iyi ceza avukatının sorumlulukları da artmaktadır. Bu sebeple Şanlıurfa da en iyi ceza avukatı, ceza mahkemelerinde görülmekte olan ceza davalarında en iyi performansı göstermek zorundadır. Çünkü Şanlıurfa da en iyi ceza avukatı, ceza davalarında yargılanmakta olan sanıkların veya ceza davalarında görülmekte olan olaya ilişkin mağduriyetleri bulunan insanların hukuki ihtiyaçlarına en iyi şekilde cevap vermelidir.

AGÂH Hukuk Danışmanlık & Arabuluculuk
Avukat Nida KUTTAŞ – Avukat Ahmet YILDIZ

Paylaşmak Güzeldir.
  • 5
    Shares


SORMAK İSTEDİĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI?

    whatsapp
    ara